poniedziałek, 15 maja 2017 11:00 / Wydarzenia / ,

Uroczystości przekazania nowej remizy dla OSP w Targanicach Górnych

Dnia 13 maja 2017 roku odbyły się uroczystości przekazania nowej remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Targanicach Górnych, w których udział brała nasza delegacja wraz z sztandarem.

W sobotę (13.05.) podczas Gminnych Obchodów Dnia Strażaka uroczyście otwarto i poświęcono nową remizę w Targanicach Górnych k. Andrychowa.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w kościele pod wezwaniem NNMP w Targanicach. Następnie uczestnicy przeszli pod nową remizę przy muzyce orkiestry dętej OSP z Roczyn. Na obchodach pojawili się m.in. burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, wiceburmistrz Andrychowa Mirosław Wasztyl, skarbnik gminy Dorota Żywioł, poseł Marek Polak, przewodnicząca Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich z Andrychowa Czesława Wojewodzic a także radni andrychowscy.

Podczas apelu były podziękowania, przemówienia oraz wręczanie odznaczeń i wyróżnień wszystkim tym, którzy przyczynili się do budowy remizy w Targanicach.

Wspomniano również byłego już zastępcę burmistrza Andrychowa Tomasza Partykę, który projektował nową remizę. Z powodów zdrowotnych nie mógł przybyć na obchody.

Po części oficjalnej zaproszeni goście mogli obejrzeć występ młodzieży ze szkoły w Targanicach a później miło spędzić czas na festynie strażackim.

Remiza budowana była w dwóch etap a koszt tej inwestycji to 1,5 mln zł. Warto dodać, że na dachu zamontowano panele fotowoltaiczne.

Źródło: mamnewsa.pl