sobota, 10 czerwca 2017 16:55 / Wydarzenia / ,

Uroczystość przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Zagórnik

Uroczystość przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Zagórnik

Dnia 10 czerwca 2017 roku poczet sztandarowy wraz z delegacją brał udział w uroczystości przekazania średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Zagórnik.

W deszczową sobotę (10.06.) w Zagórniku k. Andrychowa odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania samochodu pożarniczego Ochotniczej Straży Pożarnej oraz festyn strażacki.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele w Zagórniku. Następnie pododziały oraz zaproszeni goście zebrali się na placu przed remizą by rozpocząć apel, na którym przekazano wóz strażacki oraz wręczono odznaczenia i wyróżnienia wybranym druhom.

Nowy wóz to średni samochód ratowniczo-gaśniczy, który posiada obszerną kabinę, mieszczącą całą załogę wozu gaśniczego. Przystosowany jest do jazdy w górskim terenie i ma napęd na wszystkie trzy osie.

Gmina Andrychów zapłaciła za niego 454 tys. zł.

Samochód otrzymał imię, zmarłego nagle miesiąc temu, druha Romana Prystackiego, który przez 11 lat pełnił funkcję prezesa jednostki OSP Zagórnik.

Na uroczystości pojawili się m.in. burmistrz Tomasz Żak, skarbnik gminy Dorota Żywioł, radny powiatowy Adam Kubik, radni Rady Miejskiej w Andrychowie oraz żona i syn zmarłego sołtysa Zagórnika Romana Prystackiego.

Warto dodać, że w zeszłym roku przekazano na Ukrainę stary, wysłużony samochód strażacki OSP Zagórnik.

Źródło: mamnewsa.pl