niedziela, 4 listopada 2018 18:46 / Wydarzenia / ,

Zapraszamy do udziału w akcji „Niepodległa do Hymnu” …

Zapraszamy do udziału w akcji „Niepodległa do Hymnu” …

W związku ze zbliżającą się datą 11 listopada – jedną z najważniejszych w naszej historii – Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do współtworzenia wyjątkowej akcji: „Niepodległa do Hymnu”. Inicjatywy, której podstawowym celem jest zaangażowanie Polek i Polaków do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada dokładnie o godzinie 12:00.

O godz. 12:00 podczas oficjalnych obchodów na Pl. J. Piłsudskiego w Warszawie do hymnu staną przedstawiciele Państwa. O tej samej godzinie stacje radiowe w całej Polsce wyemitują hymn naszego Państwa, tak by każdy Polak mógł się dołączyć do wspólnego śpiewania.

Zachęcamy do włączenia się do akcji i zarezerwowania w programie oficjalnych uroczystości albo mniej oficjalnych spotkań, kilku minut w samo południe na odśpiewanie hymnu, a także zaproszenia na to wydarzenie społeczności lokalnej i sympatyków.

Zaśpiewajmy razem z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami. Uczcijmy najważniejsze święto i jedyny taki jubileusz w naszym życiu!

Do akcji można dołączyć wypełniając formularz na stronie https://niepodlegla.gov.pl/dodaj-wydarzenie/  i wśród rodzajów wydarzenia wybierając akcję „Niepodległa do hymnu”. Ważne jest podanie dokładnej lokalizacji, by wiadomo było, gdzie można się spotkać (np. plac przed wejściem do muzeum, rynek miejski, itp.).

Do pobrania plakat „Niepodległa do Hymnu” (do wykorzystania). 

Spot promujący akcję dostępny jest pod adresem
https://www.youtube.com/watch?v=vylb9grMioc
https://www.facebook.com/niepodlegla1918/videos/451930151880565/

Źródło: http://www.zosprp.pl