niedziela, 23 lutego 2020 21:39 / Wydarzenia /

Od marzeń do służby…

Od marzeń do służby…

Z radością informujemy, że w dniu 12.02.2020 r. w obecności sztandaru JRG w Wadowicach słowa strażackiej przysięgi od naszego druha str. Dawida Schabowicza, który z przejęciem ślubował „…być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia…” przyjęli zastępca małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Piotr Filipek oraz komendant powiatowy PSP w Wadowicach bryg. Paweł Kwarciak.
Ta chwila była nie tylko marzeniem Dawida, ale również naszym. Druh Dawid Schabowicz rozpoczynał bowiem pożarniczą przygodę w szeregach naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a następnie zdobywał strażackie szlify w trakcie szkoleń, ćwiczeń oraz niezliczonych działań ratowniczych, w których przyszło mu uczestniczyć z ramienia OSP Roczyny. Zawsze zaangażowany, pracowity i pomocny. Jego droga do zawodowej służby okupiona była wytrwałą, ciężką i sumienną pracą. Jesteśmy dumni, że w naszych szeregach są ludzie, których postawa jest wzorem dla najmłodszych członków naszej strażackiej społeczności.
Dawid, jesteśmy z Ciebie dumni. Pamiętaj w swoim życiu na co się zdecydowałeś i co ślubowałeś. Niech rota ślubowania będzie Twoim drogowskazem, gdziekolwiek się znajdziesz. Przed Tobą wymagający okres kilkumiesięcznego szkolenia i służby przygotowawczej. Życzymy wytrwałości i satysfakcji z wykonywanych zadań. Niech ta iskra, która w Tobie zapłonęła nigdy nie zagaśnie!
Twoje koleżanki i koledzy z OSP Roczyny.

foto: mł. bryg. Jacek Kolber