niedziela, 15 maja 2022 13:08 / Inne /

Przedszkolaki w naszej OSP …

Przedszkolaki w naszej OSP …

We wtorek 10 maja naszą Remizę odwiedziły Przedszkolaki z ZSS w Roczynach. Było to dla Nas duże logistyczne wyzwanie, ponieważ nasze Przedszkole liczy aż siedem oddziałów. Na poszczególnych stanowiskach dzieci mogły poznać specyfikę pracy strażaka.

        Na początek dowiedziały się, jak duży zakres działań prowadzi Straż Pożarna, jaki jest numer alarmowy, jak reagować w niebezpiecznych sytuacjach i jak wezwać pomoc.
        Poznały podstawowe zasady Pierwszej Pomocy, czyli w jaki sposób prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, jak działa AED i co się znajduje w torbie medycznej, której używają Strażacy. Można było poczuć, jak to jest być przypiętym do deski medycznej jako poszkodowany.
         Dla urozmaicenia spotkania przedszkolaki musiały pokonać. Trzeba było wykazać się celnym okiem, siłą i trochę się zmoczyć.
         Oczywiście najbardziej wyczekiwane było poznawanie naszego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Iveco. Obejrzenie go z bliska, poznanie sprzętu i wejście do środka zrobiło duże wrażenie na Przedszkolakach.
         Dzieci podczas wizyty wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami. Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszej Jednostki i zapraszamy ponownie. Do zobaczenia.